Znajdujesz się  Home /Encyklopedia/Oliwki

Oliwki

Oliwki Interoliva S.A.

 

Firma Interoliva S.A. jest rodzinną firmą założoną w 1956 roku, posiadającą własne plantacje i kontrolującą cały proces powstawania oliwek. Od uprawy i nawadniania, poprzez zbiory i przygotowanie zalewy, aż do pakowania. Firma posiada certyfikaty, Q-Food Safe i gwarancję jakości ISO QMSCERT. Jako jeden z dwóch dystrybutorów, chcieliśmy zaproponować produkt najwyższej klasy i walorach smakowych.

 

Oliwki Kalamon

tej odmiany chyba nie trzeba nikomu reklamować, bo to najbardziej znane czarne oliwki. Proponujemy tutaj skosztować oliwek dużych , mięsistych o rozmiarze large, głębokim smaku i w doskonałej zalewie, której proporcje są sekretem rodziny.

 

Oliwki Purpurowa Amfissa

kto był kiedyś w Delfach, widział zapewne plantacje oliwne rozciągające się w okolicach Amfissy. Purpurowe o lekko winnym posmaku, są w Grecji cenione na równi z odmianą z Kalamaty. Dla niektórych koneserów właśnie one mają idealną miękkość

 

Oliwki zielone Chalkidiki

kto był na wakacjach na półwyspie Chalkidiki musiał widzieć ich plantacje. To lokalna odmiana, która najlepiej się sprwadza jako oliwka zielona.  Trochę twardsza od innych odmian, za to ceniona za mięsistość, duży rozmiar i wyrazisty smak.